fbpx

Konkurs biżuteryjny „Kalendarz Royal Stone 2018”

– inspiracja Australia.

Jedenasta, przedostatnia inspiracja do konkursu biżuteryjnego organizowanego przez Royal Stone prowadzi nas na drugi koniec świata- do Australii.

To dla mnie wyjątkowy etap, ponieważ czuję ogromny sentyment do tego kontynentu.

Australia była dla mnie wymarzonym celem podróży, gdzie kiedyś pragnęłam dopłynąć jachtem. Ze wzruszeniem i ekscytacją oglądałam transmisje i czytałam sprawozdania z regat Sydney- Hobart, które były dla mnie tym nieosiągalnym marzeniem. Dziś jestem bardziej szczurem lądowym niż wilkiem morskim, ale sentyment pozostał. I to właśnie głównie z oceanem związane są moje skojarzenia. Woda to mój żywioł dlatego szukałam pomysłów właśnie w głębinach oceanu.

Postanowiłam wykonać wisior w formie manty, czyli płaszczki, która żyje u wybrzeży Australii. Te piękne w swojej formie zwierzęta, poruszające się z niezwykłą lekkością i gracją są dla mnie synonimem nieograniczenia. Tak jak nieograniczona jest przestrzeń oceanów. Srebrną płaszczkę postanowiłam ozdobić motywem zaczerpniętym z malarstwa kropkowego australijskich Aborygenów.  „Wisienką na torcie” jest czarna perła domykająca kompozycję wisiora.

Zobaczcie jak powstawał wisior „Manta”

Zapisz

Materiały, które wykorzystałam do wykonania wisiora to: srebro 999, wysokotemperaturowa szlachetna emalia jubilerska, czarna perła.

Technika wykonania: gruzińska emalia „Minankari” inaczej cloisonne lub w polskim tłumaczeniu gorąca emalia przegródkowa. Więcej o technice „Minankari” możecie przeczytać tutaj.