Konkurs biżuteryjny „Kalendarz Royal Stone 2018” – inspiracja USA.

 

Zapraszam na dalszy ciąg biżuteryjnej podróż dookoła świata. Tym razem wędrujemy do Ameryki Północnej, a konkretnie do Stanów Zjednoczonych.

Moje pierwsze skojarzenie z tym krajem to świat westernów, Dziki Zachód, Indianie. Zastanawiałam się nad współczesną Ameryką i jej pop kulturą lecz mimo wszystko wygrała tradycja. Pomysł zaczerpnęłam z przebogatej, tajemniczej i kultowej kultury Indian amerykańskich.

Jak zwykle projektów powstało kilka. W drodze eliminacji wybrałam jeden. Pozostałe na razie zostają w teczce „do zrealizowania”.

 

Zapisz

Zapisz

Wszystkie cztery projekty krążą w okół indiańskich klimatów. Dwa projekty to moja interpretacja łapacza snów w wersji cloisonne. Innym pomysłem była rytualna sylwetka ptaka Peyote, nazywanego „Peyote Bird” lub „Water Bird”. Ostatecznie zrealizowałam projekt, w którym połączyłam indiańskie ornamenty z symbolem amerykańskiej prerii- czaszką byka.

Proces powstawania wisiora w fotograficznym skrócie:

Gotowy wisior zawiesiłam na grubym 6 milimetrowym, naturalnym rzemieniu.

 

Wymiary wisiora: wysokość 9cm, szerokość 6,5cm

Waga całkowita wisiora: 32,50g

Materiały, które wykorzystałam do wykonania wisiora to: srebro 999, wysokotemperaturowa szlachetna emalia jubilerska, rzemień naturalny.

Technika wykonania: gruzińska emalia „Minankari” inaczej cloisonne lub w polskim tłumaczeniu gorąca emalia przegródkowa. Więcej o technice „Minankari” możecie przeczytać tutaj.

 

Wisior jest dostępny w moim butiku.