Ozdoby powstałe na specjalne zamówienia klientów, którzy szukali prezentów niepowtarzalnych, stworzonych specjalnie dla nich. Często spersonalizowane lub stworzone według projektu zamawiającego.

Powstała biżuteria i ozdoby stały się bezcenną pamiątką, a często wyrazem sympatii lub uczucia

dla wyjątkowych osób.

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego i indywidualnego, np.: biżuterii, ozdoby, emblematu lub medalu- napisz do mnie a razem możemy skomponować wyjątkową rzecz, która stanie się niezapomnianą pamiątką.

contact@samaiajewellery.comWisior dla Anny

Ten wisior powstał jako prezent dla wyjątkowej kobiety z okazji jej imienin. Miał być wyrazem sympatii i szacunku. Dodawać energii i optymizmu. Stąd żywe kolory i bogaty wzór oraz lśniący kamień agatu w kolorze fuksji.

 


Bransoleta z inicjałami FF

Wyjątkowa bransoleta z tajemniczymi inicjałami FF dla ukochanej kobiety. Klient miał sprecyzowane plany co do wyglądu bransolety, która powstała w dużym stopniu według jego pomysłu.

Najważniejszym elementem wzoru miały być dwie litery FF, które znalazły się w środku srebrnej hamsy. Klient chciał żeby bransoletka była w niebiesko szarych odcieniach z orientalnym akcentem jakim jest srebran hamsa połączona w oryginalny sposób z miękkimi zamszowymi rzemieniami i koralami howlitu i labradorytu.

 

Bransoletka z żywiołami

Zindywidualizowana, symboliczna bransoletka dla wyjątkowej kobiety od zakochanego mężczyzny. Chciał podarować jej istotę wszystkiego- coś bez czego istnienie byłoby niemożliwe- Żywioły, które są jedną z największych tajemnic wszechświata, a jednocześnie stanowią niezwykle ważny element istnienia. Głównym elementem jest Dusza, która jest kombinacja pozostałych żywiołów, które muszą współistnieć w harmonii w celu utrzymania równowagi życia. Tymi żywiołami okazuje się ukochana kobieta, która nadała sens życia mężczyźnie. To więcej niż gwiazdka z nieba to cały kosmos dla jednej, uwielbionej kobiety.

Medal jubileuszowy

Czasem zdarza się nietypowe zamówienie. Klienci szukali prezentu na 50 rocznicę ślubu dla swoich bliskich. Szukali czegoś oryginalnego i dedykowanego tylko dla jubilatów. Po konsultacjach postanowiliśmy, że będzie to coś w rodzaju medalu, zawierającego symbole nawiązujące do rodziny, małżeństwa, tradycji. I tak powstał ten niezwykły medalion.
Medal wykonałam czystego srebra. Średnica 11cm. Waga samego srebra 58g.
Sam kształt, czyli koło- forma doskonała-symbolizuje nieskończoność, wieczność, harmonię. Litera L to rzymska liczba 50, a więc ilość wspólnie spędzonych lat. Drzewo to między innymi symbol człowieka, jego życie i rozwój, a także stałość, długowieczność, mądrość. Korzenie drzewa to połączenie nieba i ziemi, przywiązanie do tradycji. Słońce i księżyc to symbole mężczyzny i kobiety. Medalion osadzony jest na drewnie czarnego dębu,którego pochodzenie datuje się na okres od 1000 do 4000 lat. Dąb również ma tu symboliczne znaczenie- oznacza prawdę, mądrość, siłę i męstwo. Srebro, z którego wykonany jest medal jest za to atrybutem żeńskiej energii, symbolizuje koncentrację, wizję, przejrzystość. Oczywiście nie mogło zabraknąć pierwszych liter imion jubilatów oraz dwa serca- symbole silnego uczucia i namiętności. Wszystkie te elementy i symbole składają się na ten niezwykły prezent- prezent spersonalizowany, niepowtarzalny i symboliczny, który na pewno zostanie podarowany ze stu procentową szczerością i pewnością oryginalności.

 

Wrzosowy komplet urodzinowy

 

Ten delikatny komplet- wisiorek i pierścionek powstał dla młodej, delikatnej dziewczyny z okazji jej osiemnastych urodzin.

Wisior w folkowym stylu

 

Kolorowy wisior w stylu folkowym z motywem pawiego pióra został zamówiony przez pewną panią, która pragnęła czegoś kolorowego, niezwykłego a przede wszystkim stworzonego tylko dla niej z gwarancją, ze nie nigdy powstanie kopia tego wisiora.

 

Męska obrączka

Obrączka zamówiona przez mężczyznę, który chciał zrobić prezent sam sobie z okazji jubileuszu urodzin. Symboliczna obrączka z inicjałem „M” pomiędzy dwoma smokami.

 

Wymarzony wisior Ewy

To jeden z pierwszych moich projektów- prezentów. Powstał dla solenizantki Ewy, która lubi się wyróżniać i pragnęła ozdoby, jakiej nie miał jeszcze nikt…Miał być kolorowy i optymistyczny – taki jak osobowość właścicielki.